TR | EN | GİRİŞ
DANIŞMANLIK
Kurumsal İletişim Danışmanlığı Nedir?
Kurumsal iletişimde esas olan, kurumsal hedeflere ve iletişim manifestosuna uygun şekilde, iletişimsel çeşitliliğin amaç bütünlüğünün sağlanmasıdır.
Kurumsal iletişim yanlış yorumlanmaya açık bir konudur. Kurumsal iletişimin ana amacı unutularak, sadece logo değişikliği, kurumsal dokümantasyon bütünlüğü gibi pratik uygulamalara yönelmek sıklıkla karşılaşılan hatalardır.
Oysa ki, kurumsal iletişim yönetimi birden çok disiplin konusunda uzman kişiler tarafından desteklendiği halde gerçekleştirilebilen bütünleşik bir uğraştır. Kurumsal iletişim, iş hedeflerine ve paydaş profiline göre farklılaşmaların harmonik birlikteliğidir.

Kurumsal İletişim Danışmanlığı Nasıl Yapılır?
Kurumsal iletişim yönetiminin en kritik aşamasını planlama, yönetim ve ölçüm aşamalarında uzmanlıklarından yararlanılacak iş ortaklarının doğru seçimi oluşturmaktadır.
Stratejik yönetim iş ortaklarının uzmanlıkları ile kuruma değer katmasının tüm yollarını açık tutmalıdır.
Kurumsal İletişim Danışmanlığı Nerelerde Kullanılır?
Kurumsal iletişim danışmanlığı, iş ortakları ve paydaşlarının artışı ile, iletişim alanlarında gelişim yaşayacağı öngörüsünde bulunan tüm işletmeler tarafından kullanılabilir.
Kurumsal iletişimin etkin yönetimi işletmenin maddi ve sair kaynaklarının akılcı kullanımını ve iletişim konusunda yapılan yatırımların nakit geri dönüşünü izlenebilir şekilde sağlayacaktır.
Kurumsal iletişim danışmanlığı iletişimin ölçümlenebilmesine olanak sağlayarak, kurum ve markalarının değer artışını finansal olarak ifade edecek çözümler sunmak amacındadır.

.
Kurumsal iletişim manifestosunun oluşturulması ve uygulanması
Kurumsal iletişim danışmanlığı, iş hedeflerine ve paydaş profiline göre farklılaşmaların harmonik birlikteliğinin sağlanmasıdır
(C) AG Platform | 2011
KURUMSAL İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI
Corporate Voicing
Kurumsal iletişim danışmanlığı, kurumsal itibar yönetimi çalışmalarını destekleyen ve bu çalışmalar süresince destekleyici olarak sunulan bir hizmettir.

Kurumsal itibarın yönetimi, analiz ve planlanması aşamasından itibaren başlamaktadır.
  • Sosyal paydaşlarınız kimler?
  • Kurumunuz hakkında neler (düşünüyor) söylüyorlar?
  • En çok önem verdikleri konular neler?
  • İtibarınızın risk alanları nelerdir?
  • Neyin iletişimini yapıyorsunuz?
  • Medya sizin hakkınızda neler yazıyor?
  • Sosyal paydaşlarınızla nasıl uyuşabilirsiniz?
ali gizer ahmet postacı rap araştırma delphi araştırma kobi testi odak grup söylem analizi medya analizi fenomen analizi etnografik çalışma sektörel rapor araştırma danışmanlığı kurumsal iletişim danışmanlığı marka yönetimi kalite yönetimi
rap research rapid assesement process delphi research sfit small firms impact test focus group corporate voicing voice analysis phenomenological analysis ethnographical survey sectoral reports turkish türkiye turkey